Jak hrát RPG?

 

Co to je RPG?

RPG (Role playing game) je hra na hrdiny. Svět RPG je zcela vymyšlen a vy se vžíváte do postavy, která je v příběhu hry nějak důležitá. Můžete činit rozhodnutí, jak a co uděláte, jestli budete hodní nebo zlí a mnoho dalšího. RPG má určitá pravidla, podle kterých se RPG definuje:

1.Ovládáte jednu či více postav,každá postava má svůj charakter.
2.Každé RPG má nějaký příběh,ve kterém postupujete až do konce.
3. A samozřejmě ve většině RPG(spíše ve všech) má hrdina možnost kouzlení nebo jiných nadpřirozených schopností.

 

Jak se RPG hraje?

1. Zásadní pravidlo. Pokud někam přicházíte, je vždy lepší se rozepsat a zároveň nabídnout jakousi záminku k novému rozhovoru. Holé věty nezabarvené žádnými příslovci a přídavnými jmény jsou nudné a špatně se na ně reaguje.
Příklad:*vejde do velké síně, pod paží si nese brašnu nacpanou k prasknutí. Rozhlíží se po někom, koho zná. Když uvidí Katlin, zamává jí, a pak vklouzne k Alexovi* Dobré ráno. Co je dneska nejlepší k snídani? To ne, už zas čočka?!  *protočí oči*

2. Držte se toho, jak jste svou postavu vymysleli. Pokud jste si vybrali agresívní, odtažitou nebo asociální postavu, musíte také počítat s tím, že pak budete muset vymýšlet důvody, proč jste se vetřeli na herní party, nebo jak se dát s někým jiným do řeči.
Příklad:*plná nenávisti postává poblíž debatujícího kroužku hráčů, jedním uchem pozorně poslouchá a co chvíli otvírá pusu, jako kdyby chtěla něco kousavého poznamenat, ale nakonec si to nechá pro sebe a hlouček si jen měří pohrdlivým pohledem.*

 

A snažte se psát bez chyb !! Za chybu nikomu hlavu neutrhneme :-)  Ale líbí se vám raději číst "takovíhle tekst s chibamy" a nebo "takovýhle text napsaný správně" ?